Μήνυμα Συλλόγου Διδασκόντων για τη σχολική χρονιά 2016-2017

Αγαπητοί μας γονείς και μαθητές,

Ο Σύλλογος διδασκόντων και η Διεύθυνση του σχολείου μας, σας εύχονται μια δημιουργική και γεμάτη επιτυχίες σχολική χρονιά.

Και την φετινή χρονιά, κύριο μέλημα μας είναι οι μαθητές μας αφενός να μαθαίνουν, αφετέρου να μαθαίνουν το πώς να μαθαίνουν, με τρόπο δημιουργικό, ευχάριστο και ταυτόχρονα αποτελεσματικό. Ταυτόχρονα όμως καταβάλουμε την μέγιστη δυνατή προσπάθεια ώστε οι μαθητές μας να ζουν σε ένα περιβάλλον οικείο και ευχάριστο, να έχουν τη δυνατότητα να εκφράζονται ελεύθερα καθώς και να καλλιεργούν τόσο τις ικανότητες όσο και τις δεξιότητές τους, αναπτύσσοντας ταυτόχρονα τις ιδιαίτερες πτυχές της προσωπικότητας τους.

Για την μεγαλύτερη δυνατή επιτυχία στο έργο μας,  προσβλέπουμε στη στενή συνεργασία με όλους τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών μας. Όλοι μπορούμε να διαδραματίσουμε ρόλο σημαντικό ώστε τα παιδιά μας να αποκτήσουν την κουλτούρα εκείνη που θα τους κάνει σωστά σκεπτόμενους και ώριμους μελλοντικούς πολίτες.

Μπορείτε για το κάθε τι που σας απασχολεί να ενημερώνετε το σχολείο στο τηλέφωνο 2394071226, ενώ μπορείτε να ενημερώνεστε για διάφορα θέματα και πτυχές της καθημερινής σχολικής ζωής μέσα από την ιστοσελίδα του σχολείου μας στο http://dim-litis.thess.sch.gr/

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά

Καλεντζής Κων/νος

Ο Υποδιευθυντής