Στ' 1 - εργασία Συνεδρίου

Παιδιά στα παρακάτω link θα βρείτε την εργασία στο scratch καθώς και την παρουσίαση της εργασίας αλλά και το φυλλάδιο κατανόησης των σεναρίων στο οποίο υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε. Για να ολοκληρωθεί η επιλογή των μαθητών που θα παρουσιάσουν την εργασία είναι απαραίτητο να συμπληρώσετε το φυλλάδιο κατανόησης και όσοι έχετε τη δυνατότητα να μου το στείλετε με email, μέχρι την Παρασκευή 17/04/2015 οι υπόλοιποι θα το φέρετε με το καλό την Δευτέρα 20/04 στο σχολείο.

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σας εύχομαι καλές διακοπές και καλή διασκέδαση με το Scratch.

Η καθηγήτρια των ΤΠΕ

Μαρία Μανώλη

για να κατεβάσετε την εργασία στο Scratch πατήστε εδώ //μπορείτε να τη δείτε και από τη σελίδα του Scratch -1oς πανελλήνιος διαγωνισμός στο scratch--> Greece Game  και να πατήσετε το κουμπί "ΔΕΙΤΕ ΜΕΣΑ"  για να δείτε τα σενάρια.

(ΠΡΟΣΟΧΗ! για να ανοίξετε το αρχείο αφού το κατεβάσετε, επιλέξτε το αρχείο με δεξί κλικ πατήστε αποσυμπίεση, και στη συνέχεια θα πρέπει να έχετε εγκαταστήσει το scratch για να μπορέσετε να ανοίξετε και να δουλέψετε το παιχνίδι)

για να κατεβάσετε την παρουσίαση της εργασίας πατήστε εδώ