Συλλογή πλαστικών πωμάτων για την απόκτηση αναπηρικού αμαξιδίου

Μετά από προσπάθεια δύο ετών, το Δημοτικό Σχολείο Λητής βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ενημερώσει πως η ανταπόκριση όλης της σχολικής μας κοινότητας στη συλλογή πλαστικών πωμάτων, από εμφιαλωμένα νερά και άλλα πλαστικά δοχεία, ήταν τόσό μεγάλη που χρειάστηκε ένα ολόκληρο φορτηγό του Δήμου Ωραιοκάστρου για να φορτώσει τις σακούλες και να τα μεταφέρει στους συνεργαζόμενους φορείς για την απόκτηση αναπηρικού αμαξιδίου.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές μας και τους γονείς τους που για άλλη μία φορά απέδειξαν πόσο ευαισθητοποιημένοι είναι σε θέματα που αφορούν τόσο το περιβάλλον όσο και τον συνάνθρωπό τους.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους και του χρόνου να βάλουμε στόχο να γεμίσουμε δύο φορτηγά του Δήμου μας με πλαστικά καπάκια.

Για να δείτε το βίντεο από τη δράση μας πατήστε ΕΔΩ